Canon Legria Mini: Malá praktická kamera pro videobloggery

Canon Legria Mini: Malá praktická kamera pro videobloggery

Na rovinu, není to záležitost pro profíky. Ani pro ty, kteří by chtěli nějakou malou kameru do terénu. I když parametry objektivu jsou srovnatelné například s kamerou GoPro. Objektiv je totiž opravdu hodně široký – 160 stupňů a má dobrou světelnost s clonovým číslem 2,8.

Kamera vzhledem i velikostí odpovídá zhruba pudřence. Ke zkrášlování se dokonce dá díky možnosti zrcadlového obrácení obrazu i dobře použít. Legria mini zaregistruje i převrácení vzhůru nohama a obraz převrátí o 180 stupňů.

I ve srovnání s běžnou domácí kamerou je opravdu malá a má několik vychytávek pro… pro koho vlastně?
V redakci jsme se shodli na tom, že je ideální hlavně pro ty, kteří rádi natáčí sami sebe a své bezprostřední okolí. A to se týká především tvůrců vlogů na YouTube.

První vychytávkou je integrovaný stojánek. Když budete sami a budete také přemýšlet nad aktuálními problémy jako Tomio Okamura, bude se vám hodit. Jednoduše nemusíte myslet na stativ

Další dobrou věcí je, že displej není napravo od objektivu, ale nad ním, takže i když uhnete z objektivu očima mírně nahoru, nebude to vypadat tak špatně, jako když se díváte na stranu.

Kamerka má samozřejmě i funkce jako detekci obličeje, možnost časosběru anebo slowmotion – i když při nižším rozlišení. Nechybí ani možnost poslat signál ven přes HDMI kabel.

Hodit by se vám mohlo také ovládání přes Wifi z iPhonu nebo mobilu s Androidem. Když budete vlog točit sami, můžete záznam pouštět a zastavovat, aniž byste vstávali ze sedačky a mačkali něco na kameře. Legria mini umí přes Wifi dokonce i streamovat obraz živě na internet.

Do kamerky se nedá zapojit externí mikrofon, takže se budete muset spolehnout na integrovaný stereomikrofon. Výhodou jsou alespoň přednastavitelné audio profily, které si vyberete podle toho, jestli budete zpívat, mluvit doma, v hluku na ulici anebo třeba točit ptáky v lese.

Do terénu si můžete pořídit i voděodolné pouzdro. Ve videu si můžete prohlédnout srovnání záznamu Legrie mini a nejpoužívanější outdoorové kamery GoPro.

Výsledný verdikt? Ideální kamera pro všechny, kteří chtějí jednoduše natočit sami sebe kdekoliv a výsledek rychle dostat na YouTube. Cenově se pohybuje okolo 7 tisíc korun, což je srovnatelné s outdoorovými kamerami a přitom o dost méně než jiné full HD kamery.

VÝHODY PRO VLOGERY:
+ tvar vyloženě do kapsy
+ integrovaný stojánek
+ dobrá kvalita záznamu
+ použitelný integrovaný stereo zvuk

CO KAMERA NEMÁ, A HODILO BY SE:
– vstup z externího mikrofonu
– klasický optický zoom
– stabilizátor obrazu

Leave a Reply